Artyści
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost) już od 190,00 zł.
Mikołaj Birek - POD GÓRĘ
Mikołaj Birek - POD GÓRĘ
Niezmiennie od lat inspiracją dla moich obrazów są okolice rodzinne – Jedlina-Zdrój (i Nowa Ruda) na Dolnym Śląsku, a ostatnio także pogranicze Pogórza Dynowskiego na Podkarpaciu, gdzie mieszkam. Na kilku obrazach pojawiają się też krajobrazy hiszpańskie.

Prace realizowane są w technice malarstwa cyfrowego. Proces ten nie różni się na dobrą sprawę od klasycznego malarstwa sztalugowego, którym zresztą zajmowałem się przez okres szkoły i studiów. Różnica tkwi w materii; nie ma płótna, farby, rozpuszczalnika. Pozostaje esencja – kształt, kolor, kontrast, faktura. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu: oprogramowania oraz tabletu graficznego z piórem, mogę tworzyć obrazy sprawniej, bez toczenia męczącej mnie od zawsze batalii z medium analogowym, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego, malarskiego charakteru moich prac. U podstaw są zdjęcia, które wykonuję setkami, ale tylko jako referencja, odnośnik; sam obraz powstaje z bieli cyfrowej „kartki”. Oprogramowanie daje mi możliwość mieszania kolorów, wyboru i tworzenia pędzli, reagujących na nacisk, kąt nachylenia czy obrót pióra. Stosuję relatywnie mało typowo komputerowych
„sztuczek” i manipulacji obrazem. Prace, które w ten sposób tworzę, drukuję następnie na płótnie, domykając w ten sposób ich tradycyjny, malarski charakter.

Cykl powstaje nieprzerwanie od 2018 roku.

Wystawę oglądać będzie można przez cały lipiec. Na miejscu dostępny będzie pełny katalog z wystawy.

Wystawa odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Galeria Sztuki Niezależnej
Festiwal Góry Literatury
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda
Gmina Nowa Ruda

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl