Artyści
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost) już od 190,00 zł.
Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele.

Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny, atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

Zaprojektowana z myślą o wnętrzach muzealnych,  wystawa nasycona jest  zabytkami, prezentującymi życie codzienne mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku (m.in. późnośredniowieczna ceramika, naczynia klepkowe, monety).

Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące, dające możliwość odbiorcom w interaktywny sposób lepszego poznania i zrozumienia tak wybitnej i wszechstronnej postaci jaką był Mikołaj Kopernik.

W obrębie ekspozycji pojawiają się elementy multimedialne (filmy, animacje komputerowe) mające za zadanie w atrakcyjny i dostępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Punktem kulminacyjnym wystawy jest „przeniesienie” zwiedzającego w symboliczną przestrzeń uniwersum: spojrzenie na (ruchomy) układ heliocentryczny z wyjątkowej perspektywy.

Wszystkie te elementy decydują o głównie edukacyjnym charakterze wystawy.

Autorzy wystawy: Michał Kłosiński, Alicja Marika Lubowicka

Rodzaj wystawy:

Wystawa jest ekspozycja edukacyjną, ale połączoną z tradycyjnymi muzealiami. Dzięki temu ekspozycja ma bogatszą formułę. Na wystawie znajdują się obiekty archeologiczne i inne zabytkowe wartościowe przedmioty dopełniające tradycyjna opowieść o Mikołaju Koperniku. 

Tajemnice bohatera wystawy Mikołaja Kopernika:

Postać uczonego z Torunia po dziś dzień wzbudza wiele zainteresowania oraz emocji. Fascynuje nie tylko umysły badaczy, ale i zwykłych ludzi. Odkrycie Kopernika jest znane niemalże na całym świecie. Powstała już pokaźna liczba opracowań dotyczących tej niezwykłej postaci, cały czas jednak Mikołaj Kopernik ma wiele tajemnic. Należą do nich m.in. miejsce urodzenia oraz pochówku astronoma.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl