Artyści
Promocje
Szkolenie indywidualne z makijażu 1 godz.
Szkolenie indywidualne z makijażu 1 godz.
85,00 zł 50,00 zł
szt.
Szkolenie indywidualne z makijażu 3 godz.
Szkolenie indywidualne z makijażu 3 godz.
240,00 zł 150,00 zł
szt.
Szkolenia grupowe
Szkolenia grupowe
45,00 zł 40,00 zł
szt.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost) już od 190,00 zł.
Wernisaż 29.03.2019

HENRYK GRAJEK
/EXLIBRIS/

 

  Znalezione obrazy dla zapytania hENRYK gRAJEK EKSLIBRIS Znalezione obrazy dla zapytania hENRYK gRAJEK EKSLIBRIS

 

 

                Urodzony 12 marca 1940 w Somain we Francji, zmarł 13 stycznia 2003 w Boguszowie-Gorcach, mieszkał w Boguszowie-Gorcach – polski artysta plastyk, grafik, malarz, twórca ekslibrisów, członek wrocławskiej grupy grafików „Rys” i Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Urodził się w rodzinie górniczej. Po zakończeniu wojny rodzina Grajków wróciła do Polski i osiedliła się na stałe w Boguszowie-Gorcach. Tu Henryk Grajek uczęszcza do szkół. Po ukończeniu edukacji przez wiele lat pracuje w Kopalni Węgla Kamiennego „Victoria” w Wałbrzychu oraz jako plastyk w Wałbrzyskich Zakładach Przemysłu Lniarskiego „Camela” (do przejścia na emeryturę). Nie ukończył żadnej szkoły artystycznej, był samoukiem. Ekslibrisy wykonywał w technice linorytu. Oprócz znaków książkowych tworzył obrazy olejne i dużą grafikę użytkową.

 

 

WŁODZIMIERZ RESZETOW 

VLADIMIRS REŠETOVS

POSŁANIEC ŚWIATŁA - GAISMAS VĔSTNESIS
PASTELI, PASTELE

   

            Włodzimierz Reszetow urodził się w Achalkalaki /Gruzja/ w 1953r. Mieszkał w Rosji, Mołdawii, Niemczech, Kazachstanie. W latach 1970 - 1975 studiował dziennikarstwo w Ałmaacie/Kazachstan. Pracował w dziennikach Kazachstanu, Rosji. W roku 1982 po ślubie przyjechał do Rygi/Łotwa. Od dzieciństwa rysował, miał zainteresowania do sztuk pięknych.

            Grafik, malarz. Uprawia techniki - pastela, olej, akryl, ołówek akwarelowy. W czasach studenckich publikował eseje o artystach oraz swoje rysunki w prasie Kazachstanu, Rosji a później na Łotwie. W roku 1987 - współzałożyciel pierwszego prywatnego wydawnictwa w Związku Radzieckim - Słowo. W latach 1995, 1997, 1999, 2002 - wystawy indywidualne w Rydze, Jurmale, Talsy. Uczestnik w wystawach zbiorowych - Ałmata, Wołgograd, Ryga, Sankt-Petersburg. Wykonał ilustracje do trzydziestu książek. Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach Rygi, Sankt-Petersburga, Moskwy, Londynu, w miastach Rosji, Finlandii i Niemiec. Producent teleprogramu BALSAM RYSKI DO DUSZY ROSYJSKIEJ. Autor wywiadów z Prezydentami i ministrami Łotwy dla mediów Kazachstanu, Uzbekistanu, Gruzji i Azerbejdżanu.

            Impresario od 1993r. Autor i producent operowego spektaklu "FARINELLI. SHOW MUST GO ON'' oraz filmu o śpiewakach - kastratach. Założyciel unikatowego festiwalu "FARINELLI FEST". Organizator setek koncertów muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej na Łotwie. Od 2009r. współpracuje z festiwalami muzyki sakralnej w Polsce: Bielsko - Biała, Sosnowiec, Ostrów Wlk., Bydgoszcz, Częstochowa, z festiwalami w Uzbekistanie /Shark Taronalari/ i Estonii /Leigo Lake Music/. Kurator wystawy ART RIGA FAIR-2015, Galerii VAN GOLIK i Marszand artysty Janusza Golika na Łotwie. Współpracuje z MARK ROTHKO ART CENTER /Daugavplis, Łotwa/. Posługuje się językami - łotewskim, rosyjskim, polskim, niemieckim i angielskim.

 

TAKIS MAKANDASIS

 

 

 

           Urodzony w Wałbrzychu potomek emigrantów z Grecji poświęcił się swojej pasji – malowaniu. Takis najchętniej maluje pejzaże oraz architekturę. Dominują oczywiście obrazy prezentujące uroki malowniczej Hellady. W Wałbrzychu trudno chyba spotkać osobę, która nie zna sympatycznego Greka, albo chociaż o nim nie słyszała. Artysta bierze udział w akcjach charytatywnych, prowadził społeczną pracownię plastyczną dla dzieci. Takis Makandasis miał dziesiątki wystaw w kraju i za granicą. Był wiele razy nagradzany. Jest też m.in. Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha. Od 1977 roku należy do Stowarzyszenia Plastyków w Wałbrzychu, a od 1999 roku do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Od 2001 roku także do Związku Artystów Greckich w Atenach.

 

Pozostali artyści, których prace można obejrzeć podczas wystawy.

Iryna MALIŃSKA - Ukraina
Kazimierz GOLECKI - Mieroszów
Danuta POLAKOWSKA - Wałbrzych
Margarita SZEJKO - Ukraina
Barbara MALINOWSKA - Wałbrzych
Iwan MALIŃSKI - Ukraina
Margita NEDOMLELOVÁ - Jicin Czech Rep.
Jan SMETANA - Jesenny Czech Rep.
Danuta ORSKA - Wałbrzych
Krystyna LEŚNIEWSKA - PASIONEK - Lądek Zdrój
Eva ŠINKMANOVÁ - Nova Paka Czech Rep.
Edward KOSTKA - Wrocław
Lucyna WIERZBICKA - Boguszów Gorce
Jadwiga MARKUR - Szczecin - osoba niepełnosprawna malująca nogą
Miloš GERSTNER - BENECKO - Czech Rep.
Andrzej NIŻEWSKI - Boguszów Gorce

 oraz

Agnieszka BRZEZIŃSKA - Ludwikowice Kłodzkie
Dominika BRZEZIŃSKA - Ludwikowice Kłodzkie
Jan BRZEZIŃSKI /fotografia/ - Ludwikowice Kłodzkie

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl