Agnieszka

Zmień swoje zdjęcie w tle
Wyślij na serwer
Agnieszka Brzezinska
Zmień swoje zdjęcie w tle

"Podobno artysta nie musi wiele wiedzieć, musi tylko mocno być." Anna Janko | Pasja według św. Hanki

Status konta użytkownika to Zatwierdzono

Ten użytkownik nie dodał jeszcze żadnych informacji o sobie.

Agnieszka Brzezińska
Malarstwo
Biogram

Poszukiwanie pozytywnych i prostych obrazów z życia skłoniło mnie do widzenia świata uproszczonego i przekształconego. Jesteśmy zbyt słabi, by móc zawsze rozpoznać ten prawdziwy świat. Ale świat ten istnieje. Prawda jest wszędzie widoczna. Przeziera ona przez powierzchnię tak zwanej realnej rzeczywistości. Gdziekolwiek jestem w ruchu lub w stanie spoczynku, przetwarzam widziany obraz w strukturę. Powstaje ona na bazie poruszania się i dialogu z drugim człowiekiem. Relacje międzyludzkie budują pozytywną przestrzeń dla zdarzeń artystycznych. Ruch i przemieszczanie buduje przestrzeń wokół osi i w niczym nie ogranicza.

Agnieszka Brzezińska urodzona w 1975 roku w Wałbrzychu artystka, w latach 2014 – 2019 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geppertta we Wrocławiu, gdzie w 2019 roku otrzymała zrealizowany pod kierunkiem profesora Janusza Merkla dyplom. Artystka w swojej twórczości porusza się przede wszystkim w obszarze malarstwa abstrakcyjnego. Przekształca obserwowaną rzeczywistość, jednak trudno się w samych obrazach dopatrzeć elementów wziętych z rzeczywistości. Esencja prac nie skupia się na ich „znaczeniu” czy „rozumieniu” ale na ich „odczuwaniu”. Dąży przede wszystkim do wywołania u widza przeżycia artystycznego – zachwytu, wzruszenia, siły czy zadumy. Tematem badań, którym poświęca całą uwagę, jest struktura. W jej pracach widać wysiłek znalezienia nowych form wyrazu, pracowitość w budowaniu wielowarstwowej kompozycji, pozbawionej kształtów i figur, a przemawiającej jedynie strukturą i kolorem. Artystka nie zabiega o efekt ładności i przypodobania widzom modą. Stosuje własną technikę malarstwa dla rozwiązań prawdziwych i trudnych plastycznych problemów, nie ogranicza się też do wąskiej ilości oczywistych kolorów, lecz daje nam kolory subtelne, nowe zestawienia form i barw, oryginalne i frapujące.

Wybrane działania i wystawy:

2017 – Wystawa indywidualna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczawnie Zdrój;
2017 – Autorska ilustracja tomiku poezji Wiesławy Raczkiewicz „Poezja jest rudym kotem”;
2018 – Wystawa zbiorowa w Galerii Miejskiej w Brzegu Dolnym;
2018 – Wystawa w Galerii Sztuki „Mozaika” w Nowej Rudzie;
2018 – Wystawa w zabytkowym pociągu „Zdrojowy”;
2018 – Wystawa zbiorowa w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach;
2018 – Organizacja wystawy twórców malarstwa z Republiki Czeskiej, Ukrainy, Łotwy i Polski – Galeria Sztuki Niezależnej;
2019 – Organizacja wystawa edukacyjna, Mikołaj Kopernik – opowieść o życiu i dziele. Galeria Sztuki Niezależnej;
2019 – Organizacja wystawa Grupy Ukrytej „14×14”. Galeria Sztuki Niezależnej. ISBN 978-83-953989-1-9;
2019 – Organizacja wystawa Mikołaja Birka „Pod Górę”. Galeria Sztuki Niezależnej. ISBN 978-83-953989-0-2;
2019 – Organizacja wystawy Takisa Makandasisa, Galeria Sztuki NIezaleznej;

Galeria zdjęć
Obraz
Struktura XV
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz