Wystawa malarstwa Nadii Makuchowskiej

4 pory roku

Wiosna

Lato

Jesień

Zima

Nadia Makuchowska

Nadia Makuchowska urodziła się w 1958 roku w Jugowie. Naukę rysunku i malarstwa pobierała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.
Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy i Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie.
Malarstwo fascynowało ją od najmłodszych lat i zawsze jej towarzyszyło. Tworzyła obrazy olejne, akwarele i akryle. Często mimo nawału zajęć (studia, praca nauczycielska, zajmowanie się domem i rodziną), sięgała po kredkę, gdyż malowanie tym sposobem nie wymagało specjalnych przygotowań, a sprawiało jej niemałą satysfakcję.
Urodziła się i mieszka do dzisiaj w malowniczej wsi w Górach Sowich, dlatego w jej pracach malarskich przewijają się motywy przyrody: lasy, pola, łąki, drzewa i kwiaty.
Artystka próbuje też swoich sił w rysunku. Jej uwagę przyciągają stare budowle, zamki, pałace, kościoły… Z tych grafik powstają okolicznościowe kalendarze (dla Zamku Grodziec, Pałacu w Karpnikach i Fortu Ostróg). Malarka wykonała też ilustracje do książki M. Bojko pt. „Wspomnienia wytrawnego poszukiwacza skarbów i tajemnic”.
Nadia Makuchowska jest autorką kilku wystaw w kraju. W 2016 roku miała miejsce duża wystawa na Donjonie w Srebrnej Górze”, a w 2017 roku w Skansenie w Pstrążnej zatytułowana „Spacer wśród kwiatów, pól, łąk i lasów”. Warto zaznaczyć, że prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Francji i Austrii.
Barbara Fiączyk


„CZTERY PORY ROKU”

Zawsze otaczała mnie przyroda. Byłam świadkiem przemian, jakie w niej następowały. Często snułam refleksje, że nasze życie też przypomina cztery pory roku. Są w nim chwile radości, wesela, ale też smutku, melancholii, a nawet mroku.
Mottem mojej wystawy niech będą słowa Tarasa Prochaśko z książki „Spalone lato”:
Pory roku istnieją po to, by nigdy się nie znudzić, dlatego tak szybko o nich zapominamy. W krótkim czasie zacierają się rysy ostatniego sezonu i kolejna jesień będzie równie olśniewająca, co ostatnia.
Nadia Makuchowska

Fotorelacja z wernisażu

Wiosna, lato, jesień, zima zagościły dziś w Galerii w Ludwikowicach. Wszystko za sprawą artystki Nadii Makuchowskiej prezentującej swoje prace licznie zgromadzonym uczestnikom dzisiejszego wernisażu. Wystawę prac można oglądać w Galerii we wtorki w godzinach od 15.00 do 18.00 lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 508278595, 74 872 20 84. Zapraszamy

Bądź na bieżąco z wydarzeniami

NEWSLETTER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *