Wernisaż wystawy 14×14 Grupy Ukrytej

Wystawa „14×14” to hołd, jaki GRUPA UKRYTA składa swoim ulubionym mistrzom. Tytułowe czternaście obrazów nawiązują do twórczości czternastu malarzy z różnych okresów i reprezentujących różne style.
Wprawne oko widza powinno dostrzec analogie lub odniesienia do takich malarzy jak: DAVID HOCKNEY, MARK ROTHKO, FRANZ KLINE czy CHAIM SOUTEIN i innych. Artyści celowo jednak nie informują widza wprost, który mistrz, za którym obrazem „stoi”, pozostawiając to zadanie oglądającym, nie zawsze też odpowiedzi będą jednoznaczne i nie zawsze ostateczne. Gdy ktoś dostrzeże w obrazie wpływy DAVIDA HOCKNEYA, czy będzie bliżej prawdy, niż osoba, która zobaczy w nim raczej inspirację HENRI MATISSEM? Skoro ten pierwszy nierzadko inspirował się tym drugim, a ten drugi niemało czerpał z PABLA PICASSA?
Wystawa „14×14” jest zaproszeniem do refleksji nad ideą inspiracji i motywem uwikłania artysty w spuściźnie kulturowej oraz otwarciem przestrzeni do dialogu pomiędzy samymi obrazami, których twórcy świadomie podjęli się tematu przygotowując prace do Galerii Sztuki niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich.
Uczestnicy wystawy:
Olka Cała
Anna Franczuk
Joanna Frątczak
Liliana Kilian
Anastasiia Koniewa
Izabela Kopica
Anna Maria Kramm
Magdalena Mędzkiewicz
Lidia Misiuna
Sylwia Mucha
Arkadiusz Ruszczyk
Beata Trembecka
Iwona Trzcińska
Dorota Zuber

Fotorelacja z wystawy

Bądź na bieżąco z wydarzeniami

NEWSLETTER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *